Відбувся обласний турнір юних правознавців

06 квітня 2024 року на базі Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника було проведено обласний турнір юних правознавців. Перед початком турніру команди представили свої презентації, у яких було відзначено специфіку кожної з них. Далі у три раунди в рамках основної частини відбулись дебати з різних правових тем. У рамках кожного раунду команди виступали у різних якостях – у ролі доповідача, опонента та рецензента почергово.

Предметом підвищеної уваги та гострих дебатів між командами стали такі теми, як:

1) «Мілітаризація кіберпростору та інституційне створення кібервійськ (кіберсил): досвід держав НАТО для України»;

2) «Евтаназія як право на припинення власного життя: дозволити чи заборонити в Україні?»;

3) «Конституційно-правова ідентичність держав-членів Європейського Союзу: що потрібно врахувати Україні?».

Крім виступів доповідачів, заперечень опонентів та рецензування з боку рецензентів, запитання до кожної з команд ставились з боку членів журі, до складу якого увійшли Юрій Микитин, Оксана Бурлак, Віталій Книш, Наталія Саветчук, Вікторія Питльована, Максим Яцина, Христина Дуда, Вікторія Кедьо, Ірина Малахова, Наталія Садкова.

За результатами турніру переможцями стали:

1) «Магістри юстиції» (Івано-Франківський науковий фізико-технічний ліцей Івано-Франківської обласної ради) – 1 місце;

2) «Правові мурали» (ліцей № 3 Івано-Франківської міської ради) – 2 місце;

3) «Правова еліта» (ліцей № 10 Івано-Франківської міської ради) – 3 місце.

Окремо дипломами у різних номінаціях відзначені і члени команд, зокрема: Ільків Ангеліна – у номінації «Кращий капітан»; Гузій Захар – у номінації «Кращий доповідач», Кірсанова Дар’я – у номінації «Кращий опонент», Гарбарук Аннета – у номінації «Кращий рецензент».