9 грудня 2020р. у навчально-науковому юридичному інституті ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбувся V Брейн-ринг «Права людини» для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з метою популяризації правової освіти серед школярів і залучення на навчання у ННЮІ обдарованих учнів.

Брейн-ринг був проведений не в рамках традиційного «Всеукраїнського тижня права» як 4 попередні (оскільки, Президент України своїм Указом від 5 лютого 2020р №39/2020 скасував його), а з нагоди 72 річниці прийняття Загальної Декларації прав людини, яке людство святкуватиме 10 грудня. Це не просто чергова річниця, а нагода вкотре віддати шану безпрецедентному значенню цього акту для становлення та розвитку нового міжнародного правопорядку, який мав би на майбутнє унеможливити події, які мали місце під час Другої світової війти.

V Брейн-ринг «Права людини» відбувся у форматі онлайн на платформі Cisco Webex Meetings.

У змаганні виявили бажання взяти участь 24 команди з різних куточків Івано-Франківської області.

Питання брейн-рингу були складені на основі: Конституції України, Загальної декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Конвенції ООН «Про права дитини».

V Брейн-ринг розпочався з вітального слова директора навчально-наукового юридичного інституту, заслуженого юриста України, доктора юридичних наук, професора Васильєвої Валентини Антонівни і представлення журі. Так, головою журі був Розвадовський Володимир Іванович, завідувач кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права навчально-наукового юридичного інституту, кандидат юридичних наук, доцент.

Члени журі:

• Козич Ігор Васильвич кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права навчально-наукового юридичного інституту;
  • Руда Леся Степанівна методист інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради;
  • Галенко Марія Василівна відмінник освіти, вчитель вищої категорії, вчитель методист ліцею №23 імені Романа Гурика, що в Івано-Франківську;
  • Протас Уляна Василівна вчитель історії та правознавства Рошнівського НВК Тисменицької районної ради, вчитель вищої категорії.

Після представлення журі була хвилина мовчання за незмінним членом журі 4-х Брейн-рингів, фахівцем своєї справи, доброю і чуйною людиною, яка влітку відійшла у засвіти,- Світланою Миронівною Мазак.

Потім команди познайомилися шляхом представлення, в основному через презентації і розпочалася основна частина змагань – відповіді на запитання.

Було запропоновано 1 пробне запитання, яке не оцінювалося і 25 основних, які демонструвалися на екрані і після командного обговорення капітан повинен був надіслати відповідь не пізніше 1хв. 20 с.

За результатами надісланих відповідей команди показали такі результати:

1 місце: «LexEd» Угринівський ліцей Угринівської сільської ради об’єднаної територіальної громади; «Леді в законі» Кобаківський ліцей імені Марка Черемшини Рожнівської сільської ради об’єднаної територіальної громади, Косівського району Івано-Франківської області.

2 місце: «Zoomers» Болехівський ліцей №1 «Академічний», м. Болехів; «Терези Феміди» Тлумацька гімназія Тлумацької міської ради об’єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області;

«Академіки» Лоївська ЗОШ І-ІІІ ст. Надвірнянського р-ну. Івано-Франківської області; «Праволюби» (Розтоки) Розтоківський ліцей Косівської районної ради Івано-Франківської області; «Де-Юре» Івано-Франківськй академічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради.

3 місце: «Переможці» Джурівський ліцей Снятинської районної ради Івано-Франківської області; «Магістри юстиції I» Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради; «Астрея» ліцей 22 м. Івано-Франківська; «Захисники закону» Івано-Франківський коледж імені Василя Стефаника; «Юні правознавці» Ланчинський ліцей імені Юрія Шкрумеляка Ланчинської ОТГ Надвірнянського району; «Західний вітер» ліцей № 1 Івано-Франківської міської рад蹫Конфедерація» Надвірнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1;

Учасники: «VIP-Юристи» ліцей ім. Романа Шухевича; «Захисники Феміди» Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради; «Праволюби» (Івано-Франківськ) ліцей № 3 Івано-Франківської міської ради; «Viva» ліцей № 3 Івано-Франківської міської ради; «Форсеті» Зарічанський ліцей імені Володимира Яворського «Форсеті»; Магістри юстиції II Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради; «Ключі права» ліцей 22 м. Івано-Франківська; «Діти Феміди» ліцей 22 м. Івано-Франківська; «Ерудит» ліцей №10 Івано-Франківської міськради; «Юні правозахисниці» Католицький ліцей святого Василія Великого.

Нагородження команд відбулося 10 грудня в актовій залі навчально-наукового юридичного інституту з дотриманням усіх вимог адаптивного карантину. Після нагородження команди мали можливість відвідати музей юридичного інституту, зал судового засідання, юридичну клініку.